Adresa
V tuto chvíli máme zavřeno.
Znovu otevřeme v Úterý (6. 12. 2022).

Aktuality

Dovolená, nepřítomnost lékařky v ordinaci

V době dovolené nefunguje online portál, emailová ani telefonická komunikace. Zastupující lékař ve své ordinační době k dispozici pro akutní stavy , recepty, PN.

V týdnu od 21.11.2022 ordinuje MUDr. Kolečková bez sestry pro nemoc, počítejte s delší čekací dobou. Děkuji za pochopení.

29.11. 2022 a 20.12.2022 ordinuje MUDr. Pirčová Lenka

Ordinace během vánočních svátků 27.12 až 30.12.2022 :

úterý 27.12.2022 a čtvrtek 29.12.2022 od 8 do 12 hod,

středa 28.12.2022 13-16 hod , pátek 30.12.2022 8-11 hodin

21.12. a 22.12.2022 MUDr. Kolečková nepřítomna, sestřička v ordinaci středa 21.12.2022 v čase

12 až 16 hodin, čtvrtek 22.12. v čase 7 až 12 hodin, zastupuje MUDr. Ševečková Irena, odesílá sestra.

Dovolená pátek 23.12.2022 a pondělí 2.1.2023. Ordinace uzavřena

zastup pro akutní stavy , recepty, PN – MUDr. Ševečková Irena

Gregorova 1390/35,741 01 Nový Jičín na středisku v přízemí vedle naší ordinace
Tel. +420 739 558 190
Email: [email protected]
Web : www.seveckova.cz

Více zde: https://www.seveckova.cz/

Při žádosti o E-recept nejlépe emailem uvádějte celé jméno, ZP, rodné číslo, adresu, telefon a jméno a sílu léku, pro EPN navíc adresu pobytu, zaměstnavatele a jeho IČO

Neprovádí se administrativa.

Informace o dovolené, zastupujícím lékaři , jak žádat o léky na překlenutí naší dovolené, jak žádat o vyšetření aj. naleznete také v sekci Otevírací doba sekce

  • plánované uzavření ordinace od-do

Očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce sezona 2022/2023 začneme začátkem října do listopadu. Očkování chrání pak i na jaře/ letos byly zachyceny chřipky i v dubnu/květnu /

Distribuce vakcín proběhne v září. Klienty objednané k vyšetření říjen až listopad očkujeme v den návštěvy, ostatní si musí termín rezervovat emailem nebo telefonicky u sestry nebo přes on line portál zadejte požadavek, termín pošleme.

Rozestup od ostatních neživých vakcín / např. proti tetanu, klíš. encefalitidě, na Covid 19, proti streptokoku pneumonie Prevenar 13 aj. /musí být minimálně 15 dní.

Klienti očkovaní v předchozím roce , kteří se nám do poloviny listopadu neohlásí budou vyrozuměni emailem o termínu při předepisování léků , případně jim budeme volat.

Pro očkované klienty sezona 2021/2022 byly automaticky v lednu předobjednány

vakcíny na sezonu 2022/2023.

Více zde.

Antigenní a RT-PCR testy na SARS-COVID 19

V ordinaci provádíme symptomatickým pacientům Antigenní testy z přední části nosu s výsledkem do 15-20 minut , případně stěry RT-PCR z nasopharyngu /ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře. Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

Podmínky screeningového testování na ZP dle aktuálního nařízení MZ.

Od 5.5.2022 nemají pojištěnci nárok na 1 PCR test bezplatně /měsíc .

Od 22.3.2022 je možno získat covid certifikát o prodělané nemoci i na základě provedeného + Ag testu v ordinaci lékaře u příznakových klientů , není třeba odesílat na konfirmační PCR test.

Screeningový PCR test pro samoplátce v lab. Spadia a Agel Nový Jičín. Screeningový Antigenní test s EU certifikátem u nás v ordinaci za cenu 205 kč na dotaz.

Potvrzení /digitální certifikát/ o výsledku PCR testu si můžete stáhnout sami také na https://ocko.uzis.cz/. V případě positivity, lze stáhnout až po 10 dnech od positivního testu.

Sdílený lékový zákon

Od 1.6.2020 platí sdílený lékový záznam. Při vymazání SMS kódu či ztrátě tištěného kódu předložíte v lékárně OP, předepsané recepty lékárník uvidí a vydá je.

Od 1.1.2022 jsou také opiátové tištěné recepty s modrým pruhem vydávány jako E-recept.

Od 1.10.2022 je zprovozněn portál E recept také pro poukaz na ortop. pomůcky, tedy předpisy vložek, proužků do glukometru aj. distančním způsobem. Poukaz můžete vyzvednout v lékárně na OP, na E- KOD poukazu .K vyzvednutí poukazu ve zdravotnických potřebách je stále nutný klasický poukaz s razítkem lékaře a podpisem. Zdravotnické potřeby se zatím nepřipojili do elektr. systému. Pouze zdravotnické potřeby budou vydávat velké zdrav. pomůcky- fr. berle, chodítka, vozíky atd.

Více info na http://www.epreskripce.cz/sdileny-lekovy-zaznam

Informace o ošetření s resp. nákazou, onemocnění SARS-COVID-19

Od 5.5.2022 zrušena veškerá mimořádná opatření MZ ČR v souvislosti s nemocí SARS COVID 19. Nyní v době narůstající vlny omikronu je opět aktuální doporučení nosit ochranu dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních, lékárnách a soc. zařízeních. Pokud máte příznaky respir. onemocnění,jsou nutností. S příznaky respiračního onemocnění jako teplotou, rýmou, kašlem, bolestí hrdla, bolestí kloubů a zad, únavou, zimnicí, bolestí hlavy, průjmy, bolestí břicha nebo zvracením, ztrátou čichu a chuti nevstupujte do prostor ordinace. Může jít o COVID19.

Nejprve volejte, vyplníme dotazník po telefonu, pozveme Vás k vyšetření s provedením Ag testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) příp. indikujeme PCR testy, k vyloučené onemocnění COVID 19, vyplníme pracovní neschopnost izolaci . Další cesta kontaktu bez čekání u telefonu je přes online portál na webu. Vyplňte Covid dotazník, dle údajů pak můžeme v ordinaci vyhodnotit stav, pozvat si vás k vyšetření , případně přímo vystavit žádanku na PCR testy i PN bez dalších dotazů na Vás. Zašleme Vám kopii emailem. V případě positivity PCR testu se změní PN v izolaci.

Akutní stavy s dušností, vysokou horečkou, bolesti při dýchání ošetříme v ordinaci s odběrem Antigenního testu /PCR testu. Vstup boční dveře vedle čekárny, zvoňte a vyčkejte příchodu zdravotníka. Při vstupu na středisko s podezřením na onemocnění COVID 19 noste respirátor FFP2 přes nos i ústa, vydesinfikujte si ruce k zamezení příp. šíření SARS COV 19 v případě positivity.

Jako u jiných nebakteriálních respiračních onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Odkaz na domácí léčbu naleznete zde https://www.infekce.cz/DPCovid21/DP4-covid-rady-pacientum-01-22.pdf

Lidé v izolaci se dle potřeby objednají k vyšetření v ordinaci, komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči. Při zhoršení akutního stavu , těžším průběhu COVID 19 , bude indikováno vyšetření po domluvě v ordinaci nebo na interní ambulanci, dříve Covidové ambulanci nemocnice Nový Jičín vč. vyzvednutí antivirotik.

IZOLACE při +PCR, +Ag testu v ordinaci trvá minimálně 7 dnů , platnost nařízení od 19.2.2022

-1. den izolace se počítá následující den po odběru, den odběru je den 0

  • může být ukončena nejdříve po7 dnech a současně min. poslední 2 dny musí být pacient bez příznaků,
  • v případě trvajících potíží se izolace prodlužuje
  • není potřeba kontrolní PCR, AG test ke konci izolace
  • praktický lékař vystavuje i ukončuje PN izolaci

Symptomatičtí i asymptomatičtí lidé s potvrzeným onemocněním covid-19 +PCR, +Ag testem budou mít vystavenu EPN izolaci, pokud nemohou pracovat na homeoffice. Lidé, kteří budou mít opakovaně positivní PCR test za dobu kratší než 30 dní , do izolace nemusí.

Dříve vystavenou PN při respir. potížích  převedeme v případě + PCR testu na izolaci.

Na základě +antigenního testu nevznikal od června 2021 nárok na certifikát, ten se vystavoval pouze na základě +PCR testu. Změna nastala opět 3/2022, od kdy positivita Antigenního testu v ordinaci s příznaky znamená potvrzené onemocnění SARS-COVID 19. Nebyla již nutná konfirmace PCR pro detekci nových variant SARS COVID 19. V tuto chvíli převládá již varianta omikron a jeho mutace. Sledujeme akt. doporučení MZ a KHS.

Po skončení izolace je doporučeno dalších pět dní nosit respirátor . Izolace lze vystavovat i končit PN neomezeně. Nemusíte řešit ihned. Klasická PN na nemoc lze jen 3 dny zpětně dle zákona.

Sledujte stránky koronavirus.mzcr.cz nebo volejte tel.linku 1221 v případě nejasností. Více informací na COVID PORTÁLU MZ https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Čtěte více zde.