Adresa
V tuto chvíli máme zavřeno.
Znovu otevřeme v Středa (25. 5. 2022).

Aktuality

Omezení ordinace z důvodu úrazu lékařky i epidemiologickou situací s COVID 19 omikron

Vážené klienti, kvůli zranění lékařky bude od konce prosince 2021 do 9.5.2022 omezen provoz ordinace dle času ambulantní RHB lékařky . Předem objednaní klienti dostanou vyrozumění o příp. změně termínu / bude se odvíjet od časů rehabilitace lékařky/. Dosud byla administrativa omezena převážně pro zatížení zdravotníků péčí i klienty s podezřením a prokázaným onemocněním COVID 19. Od března již bez omezení administrativních činností.

Denně bylo v kulminačním čase omikronu v ordinaci i 120 a více kontaktů s klienty / osobně, na telefonu, emailu, on line portálu / , částečně u zhoršených stavů i o víkendu, což je velice časově náročné a již dlouho překračuje běžnou 8h pracovní dobu personálu . Jde především o vytížení zdravotníků pro infekci SARS COV19, léčbu těchto pacientů , vedení izolací, dosud i vystavování karantén.

Za 18 let práce ve zdravotnictví lékařka nečerpala OČR ani PN, děkuji tedy za vstřícnost a pochopení i v této situaci. Děkuji rovněž kolegyním za zástup v době nepřítomnosti v ordinaci po operaci leden- květen.

Sledujte prosím aktuality zde stran provozu a ordinační doby.

Děkuji za pochopení a všem našim klientům přeji do roku 2022 pevné zdraví.

Očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce sezona 2021/2022 ukončeno. Pro očkované klienty automaticky v lednu předobjednáme vakcíny na sezonu 2022/2023.Očkovat opět začneme září/říjen-prosinec2022. Hlásit se můžete telefonicky nebo emailem od půlky září 2022.

Více zde.

Antigenní a RT-PCR testy na SARS-COVID 19

V ordinaci provádíme symptomatickým pacientům Antigenní testy z přední části nosu s výsledkem do 15-20 minut , případně stěry RT-PCR z nasopharyngu /ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře. Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

Podmínky screeningového testování na ZP dle aktuálního nařízení MZ.

Od 5.5.2022 nemají pojištěnci nárok na 1 PCR test bezplatně /měsíc .

Od 22.3.2022 je možno získat covid certifikát o prodělané nemoci i na základě provedeného + Ag testu v ordinaci lékaře u příznakových klientů , není třeba odesílat na konfirmační PCR test.

Screeningový PCR test pro samoplátce v lab. Spadia a Agel Nový Jičín. Screeningový Antigenní test s EU certifikátem u nás v ordinaci za cenu 250 kč na dotaz.

Potvrzení /digitální certifikát/ o výsledku PCR testu si můžete stáhnout sami také na https://ocko.uzis.cz/. V případě positivity, lze stáhnout až po 10 dnech od positivního testu.

Sdílený lékový zákon

Od 1.6.2020 platí sdílený lékový záznam. Při vymazání SMS kódu či ztrátě tištěného kódu předložíte v lékárně OP, předepsané recepty lékárník uvidí a vydá je.

Od 1.1.2022 jsou také opiátové tištěné recepty s modrým pruhem vydávány jako E-recept.

Od 1.4.2022 by měl být zprovozněn portál E recept také pro poukaz ortop. pomůcky, tedy předpisy vložek a jiných ortop. pomůcek distančním způsobem. Sledujte media a aktuality zde.

Více info na http://www.epreskripce.cz/sdileny-lekovy-zaznam

Informace o ošetření s resp. nákazou, onemocnění SARS-COVID-19

Od 5.5.2022 se ruší veškerá mimořádná opatření MZ ČR v souvislosti s nemocí SARS COVID 19.Končí povinnost nosit ochranu dýchacích cest také ve zdravotnických zařízeních,lékárnách a soc. zařízeních. Pokud však máte příznaky respir. onemocnění,jsou nadále doporučeny. S příznaky respiračního onemocnění jako teplotou, rýmou, kašlem, bolestí hrdla, bolestí kloubů a zad, únavou, zimnicí, bolestí hlavy, průjmy, bolestí břicha nebo zvracením, ztrátou čichu a chuti nevstupujte do prostor ordinace.Může jít o COVID19.Stále vyšetřujeme positivní pacienty , i když množství výrazně kleslo.

Nejprve volejte, vyplníme dotazník po telefonu, pozveme Vás k vyšetření s provedením Ag testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) příp. indikujeme PCR testy, k vyloučené onemocnění COVID 19, vyplníme pracovní neschopnost izolaci . Další cesta kontaktu bez čekání u telefonu je přes online portál na webu. Vyplňte Covid dotazník, dle údajů pak můžeme v ordinaci vyhodnotit stav, pozvat si vás k vyšetření , případně přímo vystavit žádanku na PCR testy i PN bez dalších dotazů na Vás. Zašleme Vám kopii emailem. V případě positivity PCR testu se změní PN v izolaci.

Akutní stavy s dušností, vysokou horečkou, bolesti při dýchání ošetříme v ordinaci s odběrem Antigenního testu /PCR testu. Vstup boční dveře vedle čekárny, zvoňte a vyčkejte příchodu zdravotníka. Při vstupu na středisko s podezřením na onemocnění COVID 19 noste respirátor FFP2 přes nos i ústa, vydesinfikujte si ruce k zamezení příp. šíření SARS COV 19 v případě positivity.

Jako u jiných nebakteriálních respiračních onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Odkaz na domácí léčbu naleznete zde https://www.infekce.cz/DPCovid21/DP4-covid-rady-pacientum-01-22.pdf

Lidé v izolaci se dle potřeby objednají k vyšetření v ordinaci, komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči. Při zhoršení akutního stavu , těžším průběhu COVID 19 , bude indikováno vyšetření po domluvě v ordinaci nebo na intrení, dříve Covidové ambulanci nemocnice Nový Jičín vč. vyzvednutí antivirotik.

IZOLACE při +PCR trvá 7 dnů , platnost od 19.2.2022

-1. den izolace se počítá následující den po odběru, den odběru je den 0

  • může být ukončena nejdříve po7 dnech a současně min. poslední 2 dny musí být pacient bez příznaků,
  • v případě trvajících potíží se izolace prodlužuje
  • není potřeba kontrolní PCR test ke konci izolace
  • praktický lékař vystavuje i ukončuje PN izolaci

Symptomatičtí i asymptomatičtí lidé s potvrzeným onemocněním covid-19 +PCR testem budou mít vystavenu EPN izolaci, pokud nemohou pracovat na homeoffice. Lidé, kteří budou mít opakovaně positivní PCR test za dobu kratší než 30 dní , do izolace nemusí.

Dříve vystavenou PN při respir. potížích  převedeme v případě + PCR testu na izolaci / doplatí OSSZ příspěvek izolačka dokud bude nařízení platit/.

Na základě +antigenního testu nevznikala od června 2021 nárok na certifikát, ten se vystavoval pouze na základě +PCR testu. Změna nastala opět 3/2022, od kdy opt positivita v ordinaci s příznaky znamená potvrzené onemocnění SARS-COVID 19.

Po skončení izolace je doporučeno dalších pět dní nosit respirátor . Izolace lze vystavovat i končit PN neomezeně. Nemusíte řešit ihned. Klasická PN na nemoc lze jen 3 dny zpětně dle zákona.

Sledujte stránky koronavirus.mzcr.cz nebo volejte tel.linku 1221 v případě nejasností. Více informací na COVID PORTÁLU MZ https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Čtěte více zde.