Adresa
Ordinace je uzavřena z důvodu: Lékař nemoc , ordinace distančně, sestra v ordinaci přítomna. Info a časy viz. aktuality
Znovu otevřeme v Pondělí (31. 1. 2022).

Aktuality

Omezení ordinace z důvodu úrazu lékařky

Vážené klienti, z důvodu zranění lékařky bude od konce prosince do konce února omezena neakutní péče u chron. stavů, nyní i prevence. Nadále i administrativa a pracovně lékařská péče / dosud neakutní záležitosti v nouzovém stavu jako pracovnělékařská péče, pojistky a jiná administrativa omezeny pro pracovní vytížení zdravotníků pro infekci SARS COV19, léčbu těchto pacientů a vedení izolací/.

Za 18 let práce ve zdravotnictví jsem nečerpala OČR ani PN, děkuji tedy za vstřícnost a pochopení i v této situaci.

Ordinační akutní hodiny budou zachovány 8-12 denně mimo středu, středy 12-16 hodin. Mějte pochopení stran delších časových prodlev pro omezenou mobilitu lékařky. Předem objednaní klienti dostanou vyrozumění o změně termínu.

14.1.2022-16.1.2022 lékařka neordinuje v ordinaci ani distančně. Neposílejte emaily. Sestra v ordinaci přítomna.

17.1.2022 do 30.1. 2022 nebude lékařka v ordinaci přítomna, kontakt možný jen distančně: email, portál, mobil a to v čase ord. doby pro akutní-viz výše. 31.1-3.2.2022 dořeší lékařka akutní stavy a klienty k operaci, doočkujeme objednané klienty. Od 4.2. do 13.2.2022 bude lékařka mimo ordinaci na zkráceném RHB pobytu. Dále dle jejího zdravotního stavu a možnosti pohybu.

Sestřička v ordinační době zajistí vše potřebné v ordinaci, na portálu a pevné lince .Tedy běžný chod vč. odběrů, žádanky na PCR testy , vystavení PN po dohodě s lékařem. Bude s lékařkou ve spojení.

17.1.2022 do 28.1. 2022 bude zajištěn zastupující lékař pro akutní stavy, které lékařka nemůže bez klin. vyšetření distančně vyřešit. Bude odesílat sestřička z ordinace po tel. konzultaci s lékařkou. Sledujte prosím aktuality a ordinační dobu ,kde bude více informací.

Děkuji za pochopení a všem našim klientům přeji do roku 2022 pevné zdraví.

Očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce sezona 2021/2022 ukončeno. Pro očkované klienty automaticky v lednu předobjednáme vakcíny na sezonu 2022/2023.Očkovat opět začneme září/říjen-prosinec2022. Hlásit se můžete telefonicky nebo emailem od půlky září 2022.

Více zde.

RT-PCR testy

V ordinaci provádíme symptomatickým klientům stěry RT-PCR na ZP z nasopharyngu ,příp. ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře.

Podmínky screeningového testování na ZP dle aktuálního nařízení MZ. Do 16.1.2022 očkovaní 2 PCR testy /měsíc , rozočkovaní a děti mají nárok na 5 PCR/měsíc. Od 17.1.2022 očkovaní , rozočkovaní a děti mají nárok na 5 testů PCR/měsíc.

Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

Potvrzení /digitální certifikát/ o výsledku PCR testu si můžete stáhnout sami také na https://ocko.uzis.cz/.

Sdílený lékový zákon

Od 1.6.2020 platí sdílený lékový záznam. Při vymazání SMS kódu či ztrátě tištěného kódu předložíte v lékárně OP, předepsané recepty lékárník uvidí a vydá je.

Od 1.1.2022 jsou také opiátové tištěné recepty s modrým pruhem vydávány jako E-recept.

Více info na http://www.epreskripce.cz/sdileny-lekovy-zaznam

Informace o onemocnění SARS-COVID-19

S příznaky respiračního onemocnění jako teplotou, rýmou, kašlem, bolestí hrdla, bolestí kloubů a zad, únavou, zimnicí, bolestí hlavy, průjmy, bolestí břicha nebo zvracením, ztrátou čichu a chuti nevstupujte do prostor ordinace.Může jít o COVID19.

Nejprve volejte, vyplníme dotazník po telefonu, příp. indikujeme PCR testy a PN! Nejrychlejší cesta je však přes online portál na webu, jelikož linky i personál jsou max .vytížené a máme jen 2 ruce..Vyplňte covid dotazník, dle údajů pak můžeme v ordinaci přímo vystavit žádanku na PCR testy i PN bez dalších dotazů na Vás..

Autní stavy ošetříme v ordinaci. Vstup boční dveře vedle čekárny, zvoňte.

Jako u jiných nebakteriálních respiračních onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Po zhodnocení stavu bude nařízen PCR test, dle výsledku izolace.

Lidé v izolaci, karanténě komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči. Při zhoršení akutního stavu , těžším průběhu COVID 19 , bude indikováno vyšetření po domluvě v ordinaci nebo na Covidové ambulanci nemocnice Nový Jičín.

Karanténu nařizuje i vede KHS včetně EPN karantény

Více informací na COVID PORTÁLU MZ https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Symptomatičtí i asymptomatičtí lidé s potvrzeným onemocněním covid-19 PCR testem budou mít vystavenu izolaci a dle potřeby EPN. Vystavuje , vede a ukončuje praktický lékař.

Čtěte více zde.