Adresa
V tuto chvíli máme zavřeno.
Znovu otevřeme v Pondělí (22. 4. 2024).

Aktuality

Dovolená, nepřítomnost lékařky v ordinaci :

Od 22.9.2023 do konce listopadu proběhlo očkování na covid 19. Pak byly nedostupné vakcíny. Aktuálně neočkujeme.

Očkování proti černému kašli probíhá celoročně a očkujeme stále  v případě zájmu. viz info očkování

 Nyní  je omezená dostupnost  vakcíny Adacel a  Adacel polio naskladnění pro PL během dubna/ května nyní mají přednostně  tyto  vakcíny  děti/ a pokud vakcínu máme k dispozici, přednost mají těhotné ženy  od 27. do 35. týdne gravidity, aby ochránily protilátkami novorozence, kteří jsou nejvíce zranitelní. Doporučujeme přeočkování i  v  rodinách, které jsou v očekávání narození miminka. Tím, že neonemocní černým kašlem chrání nezralé miminko, které očkování dostane kolem 3m věku.

Očkování je zcela bezpečné, stejnou vakcínou/ záškrt, tetan černý kašel/ se očkují několikrát za život  i děti v ČR v Evropě dále i dospělí, kdy v některých západních zemích se očkuje každá gravidní žena. Cena je kolem  1000-1200 kč za vakcínu, v případě , že  vychází perioda na očkování tetanu, je tam částečná úhrada ZP .

Navíc se objevil v ČR i záškrt- kožní forma před nedávnem v Ostravě  a nyní úmrtí seniorů  na plícní formu. Imunita po očkování i prodělané nemoci černý kašel či záškrt časem vyvane. Proto je důležité přeočkování.

Minimálně 1x v dospělosti je doporučeno očkování na  černý kašel každému dospělému. Vzhledem k epidemii černého kašle očkování doporučuji. Zájemci se hlásí u sestřičky. Od podzimu ,co je horší dostupnost vakcín evidujeme zájemce a vždy, když je vakcína dostupná je zveme na očkování

 11.3.2024 dorazila zásilka Adacel polio /tetan-černý kašel- záškrt – mozková obrna/, která je primárně pro děti, ale vzhledem k nedostupnosti 3komb.vakcíny se doporučuje pro epidemiologickou situaci očkovat i touto 4valentní vakcínou. včetně těhotných.Veškeré vakcíny již vyočkovány. Máme seznam, můžete se objednávat k očkování u sestřičky.Dle dostupnosti vakcín vás pozve k očkování.

Očkování doporučuji  především lidem s oslabenou imunitou, plícními chorobami, onkologickým pacientům, těhotným ženám.

 

Plánované uzavření ordinace, omezení provozu ordinace :

28.3.2024 čtvrtek dovolená, zastupuje  MUDr.Ševečková  na středisku  

v čase  v časech 8-10  hod      tel:  739 558190  Email: [email protected]

17.5.2024 pátek  lékařka nepřítomna 3denní kongres , sestra 7-12 hodin v ordinaci,  pro akutní  zastupuje MUDr.Prokeš   

v čase 8-10 hodin  ,  Bezručova 419/20,/ vchod vlevo z parkoviště za Mendelovou lékárnou, v budově Domu pro seniory  přízemí vlevo/,                             tel: 605 14153                  , Email: [email protected]

 

    

 V době dovolené nefunguje online portál, emailová ani telefonická komunikace, není- li uvedeno níže jinak. Zastupující lékař je pro akutní stavy ve své ordinační době ve své ordinaci k dispozici v určený čas ,dle potřeby vystaví E recept k léčbě akutního stavu , PN , případně E-recept na docházející léky/ nejmenší balení, překlenující dobu nepřítomnosti registrujícího  lékaře/.

Při žádosti o E-recept / osobně, telefonicky, nejlépe emailem/ uvádějte celé jméno, ZP, rodné číslo, adresu, telefon nebo email, kam recept poslat, jméno a sílu léku. K vystavení  E-PN navíc adresu pobytu, zaměstnavatele a jeho IČO. PN lze vystavit 3 dny zpětně , ukončit 3 dny dopředu, zastupující lékař musí znát číslo EPN nebo Vaše údaje, PN převezme a ukončí, případně můžete počkat na kontrolu u nás.

 V zástupu se neprovádí administrativa.

Informace o dovolené, zastupujícím lékaři , jak žádat o léky na překlenutí naší dovolené, jak žádat o vyšetření aj. naleznete také v sekci Otevírací doba sekce

   • plánované uzavření ordina

  Sdílený lékový zákon

  Od 1.6.2020 platí sdílený lékový záznam. Při vymazání SMS kódu či ztrátě tištěného kódu předložíte v lékárně OP, předepsané recepty lékárník uvidí a vydá je.

  Od 1.1.2022 jsou také opiátové recepty s modrým pruhem vydávány jako E-recept.

  Od 1.10.2022 je zprovozněn portál E recept také pro poukaz na ortop. pomůcky, tedy předpisy vložek, proužků do glukometru ,punčoch aj. distančním způsobem. Poukaz můžete vyzvednout v lékárně na OP, na E- KOD poukazu . K vyzvednutí poukazu ve zdravotnických potřebách je stále nutný tištěný poukaz s razítkem lékaře a podpisem, E codem. Prodejny zdravotnických potřeb se zatím nepřipojili do elektr. systému, nazakoupily čtečky.. Objemné zdrav. pomůcky- fr. berle, chodítka, vozíky atd.budou nadále vydávat jen prodejny zdravotnických potřeb..

  Více info na http://www.epreskripce.cz/sdileny-lekovy-zaznam

  Informace o léčbě resp. nákazou: chřipka, jiné resp. viry , onemocnění SARS-COVID-19

  U respiračních virových onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Základem je klid na lůžku, vitamín C, zinek a vit D 1000IU/den, dostatek tekutin- průduškový, zázvorový , bezový , lipový čaj s medem a citronem. Na podporu imunity vhodný imunoglukan, případně pro HCD kaloba 3x den.

  Symptomatická léčba:

  suchý kašel: sinecod, tussin, robitussin, ev předepíšeme na noc codein, při neztišitelném kašli

  chrapot : hydropastilky, gelorevoise , lišejník

  vlhký kašel: ambrobene, bromhexin, mucosolvan, ACC, erdomed sáčky

  bolest v krku: tantum verde, orofar, hydropastilky, issla med, lišejník atd..

  teplota nad 38 stp : paralen500 mg co 6hodin , brufen co 6 hodin, aspirin

  bolesti těla a kloubů: paralen, brufen, nalgesin, ataralgin atd., příp coldrex / nekombinovat s paralenem, už jej obsahuje!/

  rýma: týden možno nosní kapky nasivin, olynt, muconasal atd, denně mořská voda do nosu 5x den

  Návštěva ordinace nutná při zhoršení stavu nereagujícího na symptomatickou terapii, po návštěvě LSPP. PN možno vypsat 3dny zpětně .

  Pokud je zelená rýma můžeme předepsat pamycon kapky – topická ATB, je-li navíc horečka + bolesti hlavy jde pravděpodobně o zánět vedl. nosních dutin, tam už je potřeba kontrola lékařem a předpis ATB.

  Pokud se kašel nelepší, trvá horečka, bolesti při dýchání a kašli více jak 3 dny, vykašláváte zelené hleny, může jít o bakteriální infekt a potřeba vyšetření v ordinaci s ATB terapií.

  Při podezření na covid 19 proveďte Ag samotest, Dodržujte domácí symptomatickou léčbu jako u jiné běžné virosy , omezte kontakty, dodržujte hygienické návyky. Izolace byla zrušena.

  Testy na SARSCOV19-antigenní a PCR v ordinaci

  V ordinaci provádíme symptomatickým pacientům Antigenní testy z přední části nosu s výsledkem do 15-20 minut , případně stěry RT-PCR z nasopharyngu /ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře. Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

  V případě rizika těžšího průběhu COVID 19 u starších a imunokomprimovaných osob nás telefonicky nebo emailem kontaktujte a my Vás pozveme k vyšetření s provedením Ag/PCR testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) přímo v ordinaci co nejdříve. Při potvrzení onemocnění COVID 19 indikujeme po splnění kritérií ZP a kontraindikací antivirotickou terapie pro ambulantní léčbu na E recept , případně hospitalizace při podezření na Covid BPN a respirační insuficienci.

  Lidé v riziku s onemocněním COVID 19 komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči nebo osobně s respirátorem v ordinaci.

  Čtěte více zde.