Adresa
V tuto chvíli máme otevřeno.

Aktuality

Dovolená, nepřítomnost lékařky v ordinaci :

Plánované omezení provozu ordinace :

Řádná dovolená, ordinace uzavřena          v době     25.7. 2024 čtvrtek    až   2.8.2024 pátek

 zastupuje  MUDr.Ševečková  na středisku   pro akutní

v čase  v časech 8-10  hod   středa 13-15 hodin                   tel:  739 558190                    Email: [email protected]

 

 V době dovolené nefunguje online portál, emailová ani telefonická komunikace, neníli uvedeno níže jinak. Zastupující lékař je pro akutní stavy ve své ordinační době ve své ordinaci k dispozici v určený čas ,dle potřeby vystaví E recept k léčbě akutního stavu , PN , případně E-recept na docházející léky/ nejmenší balení, překlenující dobu nepřítomnosti registrujícího  lékaře/.

Při žádosti o E-recept / osobně, telefonicky, nejlépe emailem/ uvádějte celé jméno, ZP, rodné číslo, adresu, telefon nebo email, kam recept poslat, jméno a sílu léku. K vystavení  E-PN navíc adresu pobytu, zaměstnavatele a jeho IČO. PN lze vystavit 3 dny zpětně , ukončit 3 dny dopředu, zastupující lékař musí znát číslo EPN nebo Vaše údaje, PN převezme a ukončí, případně můžete počkat na kontrolu u nás.

 V zástupu se neprovádí administrativa.

Informace o dovolené, zastupujícím lékaři , jak žádat o léky na překlenutí naší dovolené, jak žádat o vyšetření aj. naleznete také v sekci Otevírací doba sekce

   • plánované uzavření ordinace 

  Sdílený lékový zákon

  Od 1.6.2020 platí sdílený lékový záznam. Při vymazání SMS kódu či ztrátě tištěného kódu předložíte v lékárně OP, předepsané recepty lékárník uvidí a vydá je.

  Od 1.1.2022 jsou také opiátové recepty s modrým pruhem vydávány jako E-recept.

  Od 1.10.2022 je zprovozněn portál E recept také pro poukaz na ortop. pomůcky, tedy předpisy vložek, proužků do glukometru ,punčoch aj. distančním způsobem. Poukaz můžete vyzvednout v lékárně na OP, na E- KOD poukazu . K vyzvednutí poukazu ve zdravotnických potřebách je stále nutný tištěný poukaz s razítkem lékaře a podpisem, E codem. Prodejny zdravotnických potřeb se zatím nepřipojili do elektr. systému, nazakoupily čtečky.. Objemné zdrav. pomůcky- fr. berle, chodítka, vozíky atd.budou nadále vydávat jen prodejny zdravotnických potřeb..

  Více info na http://www.epreskripce.cz/sdileny-lekovy-zaznam

  Informace o léčbě resp. nákazou: chřipka, jiné resp. viry , onemocnění SARS-COVID-19

  U respiračních virových onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Základem je klid na lůžku, vitamín C, zinek a vit D 1000IU/den, dostatek tekutin- průduškový, zázvorový , bezový , lipový čaj s medem a citronem. Na podporu imunity vhodný imunoglukan, případně pro HCD kaloba 3x den.

  Symptomatická léčba:

  suchý kašel: sinecod, tussin, robitussin, ev předepíšeme na noc codein, při neztišitelném kašli

  chrapot : hydropastilky, gelorevoise , lišejník

  vlhký kašel: ambrobene, bromhexin, mucosolvan, ACC, erdomed sáčky

  bolest v krku: tantum verde, orofar, hydropastilky, issla med, lišejník atd..

  teplota nad 38 stp : paralen500 mg co 6hodin , brufen co 6 hodin, aspirin

  bolesti těla a kloubů: paralen, brufen, nalgesin, ataralgin atd., příp coldrex / nekombinovat s paralenem, už jej obsahuje!/

  rýma: týden možno nosní kapky nasivin, olynt, muconasal atd, denně mořská voda do nosu 5x den

  Návštěva ordinace nutná při zhoršení stavu nereagujícího na symptomatickou terapii, po návštěvě LSPP. PN možno vypsat 3dny zpětně .

  Pokud je zelená rýma můžeme předepsat pamycon kapky – topická ATB, je-li navíc horečka + bolesti hlavy jde pravděpodobně o zánět vedl. nosních dutin, tam už je potřeba kontrola lékařem a předpis ATB.

  Pokud se kašel nelepší, trvá horečka, bolesti při dýchání a kašli více jak 3 dny, vykašláváte zelené hleny, může jít o bakteriální infekt a potřeba vyšetření v ordinaci s ATB terapií.

  Při podezření na covid 19 proveďte Ag samotest, Dodržujte domácí symptomatickou léčbu jako u jiné běžné virosy , omezte kontakty, dodržujte hygienické návyky. Izolace byla zrušena.

  Testy na SARSCOV19-antigenní a PCR v ordinaci

  V ordinaci provádíme symptomatickým pacientům Antigenní testy z přední části nosu s výsledkem do 15-20 minut , případně stěry RT-PCR z nasopharyngu /ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře. Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

  V případě rizika těžšího průběhu COVID 19 u starších a imunokomprimovaných osob nás telefonicky nebo emailem kontaktujte a my Vás pozveme k vyšetření s provedením Ag/PCR testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) přímo v ordinaci co nejdříve. Při potvrzení onemocnění COVID 19 indikujeme po splnění kritérií ZP a kontraindikací antivirotickou terapie pro ambulantní léčbu na E recept , případně hospitalizace při podezření na Covid BPN a respirační insuficienci.

  Lidé v riziku s onemocněním COVID 19 komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči nebo osobně s respirátorem v ordinaci.

  Čtěte více zde.