Adresa
V tuto chvíli máme zavřeno.
Znovu otevřeme v Pátek (2. 6. 2023).

Informace o léčbě resp. nákazou: chřipka, jiné resp. viry , onemocnění SARS-COVID-19

U respiračních virových onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Základem je klid na lůžku, vitamín C, zinek a vit D 1000IU/den, dostatek tekutin- průduškový, zázvorový , bezový , lipový čaj s medem a citronem. Na podporu imunity vhodný imunoglukan, případně pro HCD kaloba 3x den.

Symtomatická léčba:

suchý kašel: sinecod, tussin, robitussin, ev předepíšeme na noc codein, při neztišitelném kašli

chrapot : hydropastilky, gelorevoise , lišejník

vlhký kašel: ambrobene, bromhexin, mucosolvan, ACC, erdomed sáčky

bolest v krku: tantum verde, orofar, hydropastilky, issla med, lišejník atd..

teplota nad 38 stp : paralen500 mg co 6hodin , brufen co 6 hodin, aspirin

bolesti těla a kloubů: paralen, brufen, nalgesin, ataralgin atd., příp coldrex / nekombinovat s paralenem, už jej obsahuje!/

rýma: týden možno nosní kapky nasivin, olynt, muconasal atd, denně mořská voda do nosu 5x den

Návštěva ordinace nutná při zhoršení stavu nereagujícího na symptomatickou terapii, po návštěvě LSPP.PN možno vypsat 3dny zpětně .

Pokud je zelená rýma můžeme předepsat pamycon kapky – topická ATB, je-li navíc horečka + bolesti hlavy jde pravděpodobně o zánět vedl. nosních dutin, tam už je potřeba kontrola lékařem a předpis ATB.

Pokud se kašel nelepší, trvá horečka, bolesti při dýchání a kašli více jak 3 dny, vykašláváte zelené hleny, může jít o bakteriální infekt a potřeba vyšetření v ordinaci s ATB terapií.

Při podezření na covid 19 proveďte Ag samotest, informujte nás, vyplníme dotazník po telefonu. Další cesta kontaktu bez čekání u telefonu je přes online portál na webu. Vyplňte Covid dotazník, dle údajů pak můžeme v ordinaci vyhodnotit stav, pozvat si vás k vyšetření , případně přímo vystavit PN. Zašleme Vám kopii emailem. Nařídíme izolaci. Ozveme se se ve volné chvíli , termín kontroly v ordinaci obdržíte emailem, sms nebo telefonicky. V případě rizika těžšího průběhu COVID 19 u starších a imunokomprimovaných osob Vás pozveme k vyšetření s provedením Ag/PCR testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) přímo v ordinaci co nejdříve. Při potvrzení onemocnění COVID 19 indikujeme po splnění kritérií ZP a kontraindikací antivirotickou terapie pro ambulantní léčbu na E recept , případně hospitalizace při podezření na Covid BPN a respirační insuficienci.

Lidé v izolaci komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči. Kontrolu v ordinaci určí lékař. Při zhoršení akutního stavu , těžším průběhu COVID 19 , bude indikováno vyšetření po domluvě v ordinaci nebo na interní ambulanci, dříve Covidové ambulanci nemocnice Nový Jičín .

IZOLACE při +PCR, +Ag testu v ordinaci trvá minimálně 7 dnů , platnost nařízení od 19.2.2022

-1. den izolace se počítá následující den po odběru, den odběru je den 0

  • může být ukončena nejdříve po7 dnech a současně min. poslední 2 dny musí být pacient bez příznaků,
  • v případě trvajících potíží se izolace prodlužuje
  • není potřeba kontrolní PCR, AG test ke konci izolace
  • praktický lékař vystavuje i ukončuje PN izolaci

Po skončení izolace je doporučeno dalších pět dní nosit respirátor . V případě negat. Ag testu je vylučování již ale minimální. Symptomatičtí i asymptomatičtí lidé s potvrzeným onemocněním covid-19 +PCR, +Ag testem budou mít vystavenu EPN izolaci, pokud nemohou pracovat na homeoffice. Lidé, kteří budou mít opakovaně positivní PCR test za dobu kratší než 30 dní , do izolace nemusí.

Na základě +antigenního testu nevznikal od června 2021 nárok na certifikát, ten se vystavoval pouze na základě +PCR testu. Změna nastala opět 3/2022, od kdy positivita Antigenního testu v ordinaci s příznaky znamená potvrzené onemocnění SARS-COVID 19. Nebyla již nutná konfirmace PCR pro detekci nových variant SARS COVID 19. V tuto chvíli převládá již varianta omikron a jeho mutace. Akt informace na stránkách KHS, MZ. Sledujte stránky koronavirus.mzcr.cz nebo volejte tel.linku 1221 v případě nejasností. Více informací na COVID PORTÁLU MZ https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Testy na SARSCOV19-antigenní a PCR v ordinaci

V ordinaci provádíme symptomatickým pacientům Antigenní testy z přední části nosu s výsledkem do 15-20 minut , případně stěry RT-PCR z nasopharyngu /ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře. Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

Podmínky screeningového testování na ZP dle aktuálního nařízení MZ.

Od 5.5.2022 nemají pojištěnci nárok na 1 PCR test bezplatně /měsíc .

Od 22.3.2022 je možno získat covid certifikát o prodělané nemoci i na základě provedeného + Ag testu v ordinaci lékaře u příznakových klientů , není třeba odesílat na konfirmační PCR test.

Screeningový PCR test pro samoplátce v lab. Spadia a Agel Nový Jičín. Screeningový Antigenní test s EU certifikátem u nás v ordinaci za cenu 205 kč na dotaz.

Potvrzení /digitální certifikát/ o výsledku PCR testu si můžete stáhnout sami také na https://ocko.uzis.cz/. V případě positivity, lze stáhnout až po 10 dnech od positivního testu.

Čtěte více zde.