Adresa
V tuto chvíli máme zavřeno.
Znovu otevřeme v Pondělí (27. 5. 2024).

Informace o léčbě resp. nákazou: chřipka, jiné resp. viry , onemocnění SARS-COVID-19

U respiračních virových onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Základem je klid na lůžku, vitamín C, zinek a vit D 1000IU/den, dostatek tekutin- průduškový, zázvorový , bezový , lipový čaj s medem a citronem. Na podporu imunity vhodný imunoglukan, případně pro HCD kaloba 3x den.

Symptomatická léčba:

suchý kašel: sinecod, tussin, robitussin, ev předepíšeme na noc codein, při neztišitelném kašli

chrapot : hydropastilky, gelorevoise , lišejník

vlhký kašel: ambrobene, bromhexin, mucosolvan, ACC, erdomed sáčky

bolest v krku: tantum verde, orofar, hydropastilky, issla med, lišejník atd..

teplota nad 38 stp : paralen500 mg co 6hodin , brufen co 6 hodin, aspirin

bolesti těla a kloubů: paralen, brufen, nalgesin, ataralgin atd., příp coldrex / nekombinovat s paralenem, už jej obsahuje!/

rýma: týden možno nosní kapky nasivin, olynt, muconasal atd, denně mořská voda do nosu 5x den

Návštěva ordinace nutná při zhoršení stavu nereagujícího na symptomatickou terapii, po návštěvě LSPP. PN možno vypsat 3dny zpětně .

Pokud je zelená rýma můžeme předepsat pamycon kapky – topická ATB, je-li navíc horečka + bolesti hlavy jde pravděpodobně o zánět vedl. nosních dutin, tam už je potřeba kontrola lékařem a předpis ATB.

Pokud se kašel nelepší, trvá horečka, bolesti při dýchání a kašli více jak 3 dny, vykašláváte zelené hleny, může jít o bakteriální infekt a potřeba vyšetření v ordinaci s ATB terapií.

Při podezření na covid 19 proveďte Ag samotest, Dodržujte domácí symptomatickou léčbu jako u jiné běžné virosy , omezte kontakty, dodržujte hygienické návyky. Izolace byla zrušena.

Testy na SARSCOV19-antigenní a PCR v ordinaci

V ordinaci provádíme symptomatickým pacientům Antigenní testy z přední části nosu s výsledkem do 15-20 minut , případně stěry RT-PCR z nasopharyngu /ze slin a zasíláme vzorek do laboratoře. Výsledek PCR testu obdržíte z laboratoře do 24-48 h.

V případě rizika těžšího průběhu COVID 19 u starších a imunokomprimovaných osob nás telefonicky nebo emailem kontaktujte a my Vás pozveme k vyšetření s provedením Ag/PCR testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) přímo v ordinaci co nejdříve. Při potvrzení onemocnění COVID 19 indikujeme po splnění kritérií ZP a kontraindikací antivirotickou terapie pro ambulantní léčbu na E recept , případně hospitalizace při podezření na Covid BPN a respirační insuficienci.

Lidé v riziku s onemocněním COVID 19 komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči nebo osobně s respirátorem v ordinaci.

Čtěte více zde.