Adresa
V tuto chvíli máme zavřeno.
Znovu otevřeme v Pondělí (3. 10. 2022).

Informace o ošetření s resp. nákazou, onemocnění SARS-COVID-19

Od 5.5.2022 zrušena veškerá mimořádná opatření MZ ČR v souvislosti s nemocí SARS COVID 19. Nyní v době narůstající vlny omikronu je opět aktuální doporučení nosit ochranu dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních, lékárnách a soc. zařízeních. Pokud máte příznaky respir. onemocnění,jsou nutností. S příznaky respiračního onemocnění jako teplotou, rýmou, kašlem, bolestí hrdla, bolestí kloubů a zad, únavou, zimnicí, bolestí hlavy, průjmy, bolestí břicha nebo zvracením, ztrátou čichu a chuti nevstupujte do prostor ordinace. Může jít o COVID19.

Nejprve volejte, vyplníme dotazník po telefonu, pozveme Vás k vyšetření s provedením Ag testu za dodržení hyg. podmínek ( bez ohrožení nákazou pro ostatní pacienty) příp. indikujeme PCR testy, k vyloučené onemocnění COVID 19, vyplníme pracovní neschopnost izolaci . Další cesta kontaktu bez čekání u telefonu je přes online portál na webu. Vyplňte Covid dotazník, dle údajů pak můžeme v ordinaci vyhodnotit stav, pozvat si vás k vyšetření , případně přímo vystavit žádanku na PCR testy i PN bez dalších dotazů na Vás. Zašleme Vám kopii emailem. V případě positivity PCR testu se změní PN v izolaci.

Akutní stavy s dušností, vysokou horečkou, bolesti při dýchání ošetříme v ordinaci s odběrem Antigenního testu /PCR testu. Vstup boční dveře vedle čekárny, zvoňte a vyčkejte příchodu zdravotníka. Při vstupu na středisko s podezřením na onemocnění COVID 19 noste respirátor FFP2 přes nos i ústa, vydesinfikujte si ruce k zamezení příp. šíření SARS COV 19 v případě positivity.

Jako u jiných nebakteriálních respiračních onemocnění použijte symptomatickou terapii kašle, rýmy, bolestí v kru a horečky po poradě s lékárníkem. Odkaz na domácí léčbu naleznete zde https://www.infekce.cz/DPCovid21/DP4-covid-rady-pacientum-01-22.pdf

Lidé v izolaci se dle potřeby objednají k vyšetření v ordinaci, komunikují emailem nebo telefonicky na distanční péči. Při zhoršení akutního stavu , těžším průběhu COVID 19 , bude indikováno vyšetření po domluvě v ordinaci nebo na interní ambulanci, dříve Covidové ambulanci nemocnice Nový Jičín vč. vyzvednutí antivirotik.

IZOLACE při +PCR, +Ag testu v ordinaci trvá minimálně 7 dnů , platnost nařízení od 19.2.2022

-1. den izolace se počítá následující den po odběru, den odběru je den 0

  • může být ukončena nejdříve po7 dnech a současně min. poslední 2 dny musí být pacient bez příznaků,
  • v případě trvajících potíží se izolace prodlužuje
  • není potřeba kontrolní PCR, AG test ke konci izolace
  • praktický lékař vystavuje i ukončuje PN izolaci

Symptomatičtí i asymptomatičtí lidé s potvrzeným onemocněním covid-19 +PCR, +Ag testem budou mít vystavenu EPN izolaci, pokud nemohou pracovat na homeoffice. Lidé, kteří budou mít opakovaně positivní PCR test za dobu kratší než 30 dní , do izolace nemusí.

Dříve vystavenou PN při respir. potížích  převedeme v případě + PCR testu na izolaci.

Na základě +antigenního testu nevznikal od června 2021 nárok na certifikát, ten se vystavoval pouze na základě +PCR testu. Změna nastala opět 3/2022, od kdy positivita Antigenního testu v ordinaci s příznaky znamená potvrzené onemocnění SARS-COVID 19. Nebyla již nutná konfirmace PCR pro detekci nových variant SARS COVID 19. V tuto chvíli převládá již varianta omikron a jeho mutace. Sledujeme akt. doporučení MZ a KHS.

Po skončení izolace je doporučeno dalších pět dní nosit respirátor . Izolace lze vystavovat i končit PN neomezeně. Nemusíte řešit ihned. Klasická PN na nemoc lze jen 3 dny zpětně dle zákona.

Sledujte stránky koronavirus.mzcr.cz nebo volejte tel.linku 1221 v případě nejasností. Více informací na COVID PORTÁLU MZ https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Čtěte více zde.